Futboll Sport

U TËRHOQ NGA FUTBOLLI PËR SHKAK TË PARTNERIT/ Por shikoni surprizën që merr lojtarja në ditën e pensionimit… (VIDEO)

Futbollistja e kombëtares së Australisë, Rali Dobson, e cila deri sot aktivizohej me skuadrën e Melbërn Siti, njoftoi tërheqjen nga futbolli në moshën  28-vjeçare.

Arsyeja e largimit nga futbolli, ishte për shkak se bashkëshorti vuante nga sëmundja e kancerit dhe dëshironte t’i qëndronte afër.  Në ndeshjen e fundit, para pensionimit nga futbolli, Dobson shënoi gol dhe shkoi që atë ta festonte me partnerin e saj. Ishte pikërisht ky i fundit, i cili e surprizoi futbollisten, p-as shënimit të golit.

Partneri i saj, në momentin kur ajo shkoi aty, u ul në gjunjë, duke i propozuar asaj për martesë dhe duke e bërë të emocionohet së tepërmi.

Sigurisht që pas propozimit për martesë, përgjigjja e Dobson ishte “PO”, teksa zbuloi më tej se i kishte kërkoi partnerit të saj dy herë të martoheshin.

Related posts

“SHPËTON” XHAKA/ Reja i mbyll derën Grezdës: Kërkoi falje, por është shumë vonë…

Delo.autor

“KATAR 2022″/ Nga Seferi tek Odise Roshi, trajneri Reja nis spastrimet tek Kombëtarja…

Delo.autor

FRANCEZI PREMTUES/ Ylli i Bayern tek Arsenal? Atij i pëlqen kjo ide

Isa.Autor

Leave a Comment