Champions League Futboll Sport

E PABESUESHME/ Maruqinhos rishkruan historinë në Champions si “Përbindëshi” Ronaldo dhe Griezmann

Marquinhos ka vendosur një rekord të pabesueshëm mbrëmjen e së mërkurës në Champions League.

Kapiteni i Paris Saint-Germain ishte autori i golit të avantazhit të përkohshëm 1-0 të parisienëve në humbjen 2-1 të pësuar kundër Manchester City-t në gjysmëfinalen e parë të Champions-it.

Mbrojtësi brazulian, sicc bën të ditur Opta, është lojtari i tretë në historinë e Champions-it që ka shënuar në ccerekfinalet dhe gjysmëfinalet e Champions League në dy sezone radhazi.

Para tija e kanë bërë një gjë të tillë vetëm Cristiano Ronaldo (2011/12, 2012/13, 2013/14) dhe Antoine Griezmann (2015/16, 2016/17).

Related posts

DUELI NË CHAMPIONSIN. Ancelotti: Ndaj PSG-së pa frikë, na duhet pjekuri në fushë

Isa.Autor

PLAS TEK KOLUMBIA/ Ja momenti kur skuadra sulmon trajnerin pas humbjes 6-1 (VIDEO)

Delo.autor

LA LIGA/ Messi jep “VERDIKTIN”: Ky futbollist nuk ka vend në ekipin tonë… (FOTO)

Sadik.Autor

Leave a Comment