Futboll La Liga Sport

FITON 12 MILIONË EURO NË SEZON/ Ylli i Barcelonës refuzon rinovimin me “katalanasit”

Sulmuesi Osman Dembele, ka refuzuar rinovimin e kontratës me skuadrën e Barcelonës, teksa shkak mund të jenë bërë zërat për një transferim të tij tek skuadra e PSG-së.

Dembele, të cilit i skadon kontrata në qershor të vitit 2022 ka refuzuar të rinovojë kontratën më katalanasit dhe pse merr plot 12 milion euro në sezon.

Sipas mediave të huaja emri i sulmuesit francez është lidhur më një transferim të tij të mundshëm në Francë tek PSG-ja, pasi dhe në kampin tjetër e ardhmja e Mbapes është e paqartë dhe Dembele cilësohet si zëvendësuesi perfekt i bashkëkombësit të tij.

Related posts

Lëndohet sërish Kompany, lëshon fushën në ndeshjen ndaj Newcastle

Q.Autor

EMILIANO SALA MBËRRIN NË ARGJENTINË/ “Shpërthen” kushëriri i futbollistit: Ata e vranë…

Delo.autor

Futbolli në kaos, Gjykata nuk regjistron zgjedhjet në FSHF, reagon ish-kandidati Bashkim Fin

Sadik.Autor

Leave a Comment