Bundesliga Futboll Sport

“MBËSHTES KLUBIN DHE CHAMPIONS LEAGUE”/ Trajneri Flick: European Super League është e dëmshme për…

Krijimi i Super Ligës Europiane ka sjellë polemika dhe reagime të shumta ku nuk kanë munguar dhe deklaratat e trajnerëve dhe ish-futbollistëve të ndryshëm.

Një ndër ta ishte dhe trajneri i Bajern Mynih, Hansi Flik, i cili u shpreh se qëndron pas deklaratës së klubit dhe se Champions-i është formati më i mirë.

“Tani për tani kam çështje të tjera në kokë. Unë nuk i di të gjitha detajet, por  mbështes deklaratën e klubit dhe garën e Ligës së Kampionëve.

Unë jam me UEFA-n. Super Liga do të ishte jo e mirë për futbollin europian”, u shpreh gjermani Flik, i cili si duket e ka mendjen tek e ardhmja e tij që duket larg Bajernit.

Related posts

ZBULOHET PRAPASKENA/ Kërkohet nga Wolfsburg, agjenti i talentit të Milan-it takim me klubin e Bundesligës

Delo.autor

PLAS SKANDALI/ Klubi belg pezullohet nga Europa League, akuzohet për…

Delo.autor

NJË MREKULLI NGA KINA/ Goli i fitores në fund të takimit me “rabona” (VIDEO)

Delo.autor

Leave a Comment