Ndeshjet Live Sport

LIVE/ Champions League: Mbyllet ndeshja Manchester City-PSG. Rezultati 2-0

Manchester City e pret PSG-në në kuadër të ndeshjes së dytë gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve.

Në ndeshjen e parë të zhvilluar në ‘Parkun e Princave’, anglezët kishin marr fitore të madhe me rezultat 2-1.

Për këtë ndeshje Pep Guardiola ka zgjedhur të luajë me emra si Riyad Mahrez, Phil Foden e Bernardo Silva në sulm.

Në anën tjetër Maurizio Pochettino i ka besuar Mauro Icardit dhe Neymarit në sulm, ndërsa Kylian Mbappe nis nga stoli.

 

LIVE/ Manchester City – PSG 2-0

 

Mbyllet ndeshja

MINUTA 63/ Manchester City dyfishon shifrat me golin e shënuar nga Riyad Mahrez.

Nis pjesa e dytë

****

Mbyllet pjesa e parë

MINUTA 11/ Manchester City kalon në avantazh me golin e shënuar nga Riyad Mahrez.

MINUTA 1/ Starton ndeshja

Related posts

GJERMANIA KTHEHET MBRAPA/ Ja çfarë do të ndodhë nga nëntori në Bundesliga

Delo.autor

FITOJNË ME GOLEADË/ Lyoni triumfon me “pesë yje” pas një viti

Delo.autor

KJO NUK PRITEJ/ BAYERN VENDOS për James Rodriguez, ja ç’do të bëjë me të

Isa.Autor

Leave a Comment