Futboll Sport

“EURO 2020″/ Ukraina mposht Maqedoninë e Veriut falë dyshes Yarmolenko-Yaremchuk

Ukrainë ka mundur 2-1 Maqedoninë e Veriut dhe ka hedhur një hap drejt 1/8-ave të Euro 2020.

Ndeshja e luajtur në Bukuresht është vendosur nga golat e Yarmolenko-s (29′) dhe Yaremchuk (35′). Për maqedonasit ka shënuar shqiptari Alioski. Ylli i Leeds ka gabuar nga pika e bardhë, por nuk ka gabuar në tentativën e dytë.

Protagonist edhe portieri i Maqedonisë, i cili i ka pritur një penallti Malinovsky-t në minutën e 84-t.

Related posts

KORONAVIRUSI/ Ronaldo nga shtrati me gruan dhe fëmijët: Mënyra më e mirë për të nisur ditën (FOTO)

Delo.autor

Spalletti: Interi mund të bëjë më shumë, s’jam i lumtur me punën time

Q.Autor

KRIJIMI I EUROPEAN SUPER LEAGUE/ Zbulohen të dhënat, ja dy shtetet që kërkonin… ndryshim

Delo.autor

Leave a Comment