Bundesliga Futboll Sport

MERKATO E BUJSHME/ Bayern Munich mposht konkurrencën me Juventus për yllin e Atleticos…

Si duket merkatoja është ndezur ende pa filluar mirë dhe gjgandët e Europës kanë nisur të përplasin brirët për xhevahiret e futbollit.

Bajern Mynih ka avancuar dukshëm në tratativa për të siguruar shërbimet e yllit të Atletiko Madrid, Saul Nigez.

Mesfushori është një ndër futbollistët më të mirë tek ‘’los colchoneros’’ dhe siç raporton ‘’Marca’’ bavarezët kanë kaluar konkurrencën e Juventusit dhe shumë shpejt mund të sigurojnë shërbimet e spanjollit.

27 vjeçari ishte afër një transferimi në Torino për shumën e 80 milionë eurove, por futja në lojë e Bajernit i ka dhënë rrjedh tjetër të ardhmes së futbollistit spanjoll.

Related posts

LIGA E KOMBEVE/ Lojtari shqiptar shënon një supergol për Maqedoninë (VIDEO)

Isa.Autor

“ISHIM TË PAKRAHASUESHËM”/ Ish-sulmuesi i Juventus rrëfen: CR7-Higuain-Dybala nuk mund të na afrohen!

Delo.autor

Iran-Portugali/ Publikohen formacionet zyrtare, Ronaldos i duhet barazimi

Isa.Autor

Leave a Comment