Futboll Sport

PËSOI ATAK KARDIAK NË SFIDËN E “EURO 2020″/ Eriksen bën postimin e parë pas kualifikimit të Danimarkës

Christian Eriksen ka reaguar menjëherë pasi që Danimarka ia doli të kalonte në 1/8 e finales së Euro 2020

Danezët fituan 4-1 ndaj Rusisë, duke dhuruar mjaftë spektakël dhe një triumf me mjaftë zemër nga ana e tyre.

Duket se lojtarët e Danimarkës dhanë maksimumin që të kualifikoheshin, duke ditur se bashkëlojtari i tyre, Eriksen në fillim të Kampionatin Evropian luftoi me vdekjen.

Pas sulmit në zemër, skuadra përjetoi momente tronditëse, duke bërë që t’i humbin dy takimet e para, mirëpo në përballje me Rusinë ia dolën të fitonin me shumë stil.

 

 

Eriksen reagoi përmes një postimi në Instastory, e që natyrisht se mund të ndihet i lumtur për këtë arritje të kombëtares së tij që për pak sa nuk e dha jetën e tij.

Lojtari aktualisht është në shtëpi duke u shëruar dhe me gjasë tifozët sërish mund ta shikojnë duke luajtur futboll.

Eriksen 2

Related posts

TRONDITET REAL MADRID/ Sergio Ramos humbet sfidat me Liverpool dhe “El Clasico”, ja shkaku…

Delo.autor

ZYRTARE/ Pësuan humbje turpëruese, klubi i Bundesligës merr vendimin drastik për trajnerin

Delo.autor

Ish-trajneri i Real Madridit: Ronaldo më i miri në botë, ama Messi s’është nga kjo botë

Q.Autor

Leave a Comment