Futboll Seria A Sport

ZBULON NJË PRAPASKENË/ Mirabelli: Vetëm 10 ditë pas largimit tim e shitën për dy qindarka

Massimiliano Mirabelli ka zbuluar një prapaskenë në lidhje me transferimin nga Milan te Sassuolo të Manuel Locatelli, objektivi numër një i Juventus për të përforcuar mesfushën.

“Kur isha unë drejtor sportiv i Milan-it, nuk më kanë ardhur oferta nga Juventus. Carnevali (administratori i deleguar i Sassuolo-s) është interesuar, por për mua nuk kishte çmim. Por ndërtonim një ekip të ri, lojtarë si ai, Donnarumma dhe Calabria duhej të ishin baza për  të ardhmen”, ka thënë Mirabelli për Tuttojuve.com.

“Dhe as vetëm dhjetë ditë pas largimit tim nga Milan, drejtuesit e rinj e kanë shitur për pak qindarka te Sassuolo”.

Related posts

EBUJSHME/ Argjentina kalon Venezuelën, në gjysmëfinale e pret Brazili (VIDEO)

bora.autor

ISH-PILOT NË FORMULA 1/ Felipe Massa: Ai do ta fitojë titullin kampion më shpejt se Verstappen dhe Vettel

Delo.autor

E BUJSHME NGA FRANCA/ Wenger tek MILANI, fakt i kryer, do prezantohet në…

Isa.Autor

Leave a Comment