ZYRTARE/ Nuk ka më dyshime, Presidenti Laporta vendos për të ardhmen e trajnerit Koeman

Tashmë është zyrtare, Ronald Kuman do të jetë trajner i Barcelonës edhe për sezonin tjetër.

Holandezi zhvilloi një sezon të mirë me katalanasit duke luftuar për titullin kampion deri në javën e parafundit, por nuk mundi të mposhte dot konkurrencën e Realit dhe Atletikos duke u renditur vetëm në vendin e 3-të.

Gjithsesi blaugranasit nuk dolën pa trofe këtë sezon, pasi fituan Kupën e Mbretit ku në finale mposhtën 4-0 Atletiko Bilbaon.

Me afrimin e Agueros dhe rinovimin në pritje të Mesit, Kuman do të nisë një sezon me objektiva madhor ku nuk do të mungojnë pretendimet nga ana e drejtuesve të klubit.