Futboll Sport

E BUJSHME/ Mbrojtësi Maguire: Babai im në mes të turmës së “Wembley”. Ka fraktura në brinjë

Mbrojtësi anglez, Harry Maguire, tregon fatkeqësinë e babait të tij para finales së Wembley kundër Italisë:

“Ai ishte në turmë, ishte e frikshme dhe jam i lumtur që fëmijët e mi nuk erdhën në stadium.

Ai gjithashtu kishte probleme me frymëmarrjen për shkak të disa goditjeve në brinjë.

Wembley mbetet një vend fantastik, ideal për të organizuar Kupën e Botës. Shpresoj që ajo që ndodhi do të jetë një mësim për të ardhmen”

Përveç hidhërimit të humbjes së Anglisë në finale kundër Italisë, për babanë e Harry Maguire ekzistonte edhe frika e përfshirjes në disa incidente që ndodhën në hyrje të stadiumit Wembley para ndeshjes.

“Babai im ishte në turmë. Ishte e frikshme, ai tha se kishte frikë dhe nuk dëshiroj që askush të përjetojë atë që ai kaloi para një ndeshje futbolli.

Unë pashë shumë video, pastaj bisedova me babanë dhe familjen time. Ishte ai dhe agjenti im që vuajtën më shumë.

Më vonë babai im gjithashtu kishte probleme frymëmarrje për shkak të disa frakturave në brinjë, por ai nuk ankohet kurrë, kështu që lëvizi gjithsesi”

Related posts

FITORJA E BUJSHME/ Shaqiri zbulon bisedën me Klopp para se t’i shënonte dy gola Manchester United

Isa.Autor

E BUJSHME/ Cilësohet si futbollist me të ardhme, Interi rinovon kontratën me talentin shqiptar

Delo.autor

Largimi nga PAOK-u, vjen oferta e parë për Ergys Kaçen

Q.Autor

Leave a Comment