Futboll Sport

RONALD KUMAN DREJT SHKARKIMIT/ 4 trajnerë kandidatë për të drejtuar Barcelonën

Barazimi i fundit ndaj Granada në “Camp Nou” ka vendosur presidentin e Barcelonës, Laporta, dhe drejtuesit e klubit në një situatë të ndërlikuar dhe tani shkarkimi i Ronald Kuman merret në konsideratë.

Mediat spanjolle bëjnë me dije se ultimatumi ndaj trajnerit holandez për 9 pikë në 3 tri ndeshjet e radhës mbaroi që në sfidën e parë. Dhe menjëherë janë lakuar emrat e parë për të zëvendësuar Kuman.

Antonio Conte, Andrea Pirlo dhe Xavi janë tre kandidatët kryesorë, por këtyre u shtuar edhe Filip Koku, që në sezonin e shkuar drejtoi Derbi Kantrin në ligën e dytë angleze. Xavi dhe Koku kanë luajtur me Barcelonën.

Related posts

FUND I HIDHUR PËR TRAJNERIN/ Allegri ndahet me humbje nga Juventus (VIDEO)

Delo.autor

E KONFIRMON GAZETA SPANJOLLE/ Sulmuesi i njohur kërkon shtëpi në Barcelonë, ja arsyeja…

Delo.autor

“PARTIZANI I DAJËS DO TË JETË PËR TITULL”/ Ish-kapiteni Beqiri: ‘Goditja’ më e madhe në merkato është…

Delo.autor

Leave a Comment