Breaking News Futboll Sport

LAJM I KEQ PËR KOMBËTAREN/ Sulmuesi rezulton pozitiv me COVID-19, humbet sfidën me POLONINË

Përfaqësuesja shqiptare e futbollit tronditet përsëri nga COVID-19. Një tjetër titullar humbet sfidën kudër Polonisë dhe vë në vështirësi të mëdha trajnerin Edi Reja.

Sulmuesi Sokol Cikalleshi ka rezultuar pozitiv ndaj COVID në testet që kryhen nëj ditë para sfidave dhe për këtë arsye është izoluar menjëherë nga pjesa tjetër e ekipit. Ai nuk ka marrë pjesë në stërvitjen e sotme të kuqezinjve pasi tashmë nuk llogaritet në planet e teknikut italian për sfidën ndaj Levandovski & Co.

Çikalleshi është rasti i dytë pozitiv pas Hoxhallarit në këtë grumbullim mes kuqezinjve, ndërsa i infektuar ka rezultuar që në fillim të grumbullimit edhe fizioterapisti Voci.

Related posts

E BUJSHME/ Lojtari me origjinë shqiptare firmos parakontratë me klubin turk, ja ku do luajë sezonin e ardhshëm…

Delo.autor

PARA FINALES CHAMPIONS ME LIVERPOOLIN/ Kane lë pas dëmtimin: Ne jemi këtu për të…

Delo.autor

CHAMPIONS LEAGUE/ Gafë e pafalshme, Bonucci realizon autogol në favor të Zenit (VIDEO)

Delo.autor

Leave a Comment