Futboll Premier League Sport

MOMENTE FRIKE NË NEWCASTLE-TOTTENHAM/ Dy lojtarë “i shpëtojnë” jetën tifozit, arbitri ndal lojën (VIDEO)

Neëcastle-Tottenham u pezullua për shkak të një sëmundjeje të një tifozi në tribuna.

Një ngjarje që u kap në kohë sidomos nga dy futbollistë të Tottenham, Erick Dier dhe Sergio Reguilon, të dy lojtarët e “Spurs” që kanë thërritur me të madhe stafin mjekësor te Magpies për të ndërhyrë menjëherë në tribuna.

Ndeshja u pezullua nga arbitri André Marriner për të lejuar shpëtuesit të ndërhyjnë me defibrilatorin…

Për fat të mirë, tifozi ia ka hedhur dhe është drejt rrugës për në spital, ku do të qëndrojë dhe kurohet nga stafi mjekësor i kualifikuar.

Related posts

DJAJTË E KUQ NUK DINË TË NDALEN/ Mposht Brighton me Pogba dhe “magjinë” e Rashford

Delo.autor

FORMACIONI I MUNDSHËM/ Reja teston rreshtimin 3-5-2 kundër Bjellorusisë, surprizë në krahun e majtë

Delo.autor

WOLVES-MANCHESTER UNITED/ “Djajtë e Kuq” ngushotjnë shifrat, shënon Rashford

Delo.autor

Leave a Comment