Futboll Premier League Sport

NDEZ RIVALITETIN MES CR7 DHE SALAH/ Legjenda Lineker: Ronaldo është fantastik, por…

Gary Lineker ka dalë kundër Cristiano Ronaldo-s.

Legjenda e futbollit anglez është i mendimit se portugezi nuk e meritonte çmimin e lojtarit të muajit shtator në Premier League.

“Duhet të them se ka qenë fantastik”, ka shkruar në Twitter Lineker duke iu referuar CR7-ës. “Por Salah duhej ta kishte fituar këtë çmim”.

Në fakt, paraqitjet e Salah kanë qenë me të vërtetë të jashtëzakonshme gjatë gjithë muajit të kaluar dhe kanë vazhduar edhe në fillimin e këtij muaji.

Veçanërisht, goli i shënuar në ndeshjen e fundit të Liverpool kundër Manchester City-t ka qenë i jashtëzakonshëm.

Related posts

E BUJSHME/ Perez kërkon t’i vërë “drynin” portës së Real Madrid

Isa.Autor

RIKTHEHET TEK FITORJA/ Manchester United mposht Fulham dhe ngjiten në vendin e katërt në Premier

Delo.autor

LOJTARI MË I RI I MANCHESTER CITYT/ Rodrigo Hernandez shpjegon: Nuk rrëzohem në tokë…

Delo.autor

Leave a Comment