NGA 0-3 NË 3-3/ Barcelona ndalet nga Celta Vigo në frymën e fundit dhe mban vendin e nëntë

E pabesueshme ajo që ka ndodhur në ndeshjen mes Celta Vigo dhe Barcelona! Kur skuadra katalanase po fërkonte duart për 3 pikë dhe pasi e kishte nisur super sfidën duke dhuruar spektakël me tre gola brenda 34 minutash të firmosura nga Ansu Fati, Depay dhe Busquets, vendasit u zgjuan në pjesën e dytë.

Dhe çfarë zgjimi! Në minutën e 52-të është Aspas ai që shkurton difernecën dhe më pas Nolito bën të dridhet Barcelona-n.

Por, fantazmat e dështimit sillen rreth stadiumit dhe në minutën e 96-të, në frymën e fundit, Aspas shënon edhe golin e 3-3 duke tronditur katalanasit dhe duke ja bërë kështu terrenin Xavi Hernandezit keq e më keq…