Futboll Premier League Sport

BËN PJESË NË PLANET E CONTES/ Paratici nis punën për të bindur yllin e Serisë A

Zgjatet lista e pretendentëve për Lorenzo Insigne.

Kontrata e lojtarit me Napoli-n skadon në qershor dhe negociatat për rinovimin janë pezulluar prej muajsh.

Në Angli flasin për një interesim të Tottenham-it të Antonio Conte-s.

Drejtori sportiv i Spurs, Fabio Paratici, po përpiqet ta bindë Lorenzo-n.

Transferimi i sulmuesit italian në Angli do të lumturonte edhe presidentin e Napoli-t, De Laurentiis, i cili nuk ka dëshirë të plotësojë kërkesat e larta të lojtarit për rinovimin e kontratës.

Related posts

DUAN TITULLIN/ Gattuso “shtrydh” kuqezinjtë para debutimit në Serinë A ndaj Napolit

Isa.Autor

Real Madridi arrin marrëveshjen me Dortmund për mbrojtësin e djathtë

Isa.Autor

KËRKON PËRFORCIME NË EKIP/ Inter befason rivalët, ka gati zëvendësuesin e Skriniar

Delo.autor

Leave a Comment