Futboll Kategoria Superiore Sport

FITORJA E TRETË RADHAZI/ Kukësi nuk ndalet më, sukses me goleadë ndaj Kastriotit

Kukësi nuk ndalet më. Skuadra e Diego Longos ka marrë sot fitoren e tretë radhazi dhe e ka bërë me një goleadë të jashtëzakonshme ndaj Kastriotit, duke e mundur me shifrat 6-1.

Në fakt pjesa e parë pa Kastriotin të krijonte më shumë raste, por duke shpërdoruar para Tafas. Ndërsa në anën tjetër Feizhao e Milunoviç ishin të pamëshirshëm duke ndëshkuar Vatën.

Në pjesën e dytë, falë edhe avantazhit, Kukësi luajti më me qetësi dhe ndëshkoi vendasit me çdo hapësirë që gjente para portës. Faizhaoi shënoi dy gola të tjerë ndërsa më pas edhe Taipi e Lulaj tundën rrjetën e kru

Related posts

I MUNDI SIONI/ Spaletti: Jemi shumë të ngarkuar nga stërvitja

Isa.Autor

POTHUAJSE E KRYER/ Bayerni gati për blerjen e tretë të madhe

bora.autor

U MBYLL JAVA E KATËRT E SUPERIORES/ Rekord me kartonët e kuq, 3 skuadra nuk gjetën rrjetën. Ja statistikat….

Delo.autor

Leave a Comment