Futboll Sport

E BUJSHME/ Titulli kampion dhe Kupa në 6 muaj nuk i mjaftojnë, Diego Costa prish kontratën në…

Diego Kosta kërkon të jetë gjithmonë protagonist dhe të fitojë sa më shumë. Por ndonëse është pjesë e Atletiko Mineiro që u shpall kampione në Brazil dhe fitoi Kupën, sulmuesi spanjoll ka vendosur të largohet nga ky klub.

Mediat braziliane raportojnë se Diego Kosta është i pakënaqur në klub dhe ka gjetur akordin me drejtuesit për të prishur kontratën që lidhën palët në muajin gusht. Ai luajti 19 ndeshje dhe shënoi 5 gola gjatë kësaj periudhe duke qenë pjesë e rëndësishme e skuadrës në të dy triumfet.

Shumëkush mendonte se Kosta do të kthehej përsëri në Europë, për një aventurë të fundit në futbollin e rëndësishëm në kontinent. Por duket se ai do të qëndrojë në Brazil, për të vazhduar karrierën atje me Korinthians e Palmeiras që janë gati të firmosin me sulmuesin.

Related posts

Roma kthen sytë nga e ardhmja në merkato

Sadik.Autor

ÇUDIRA NGA SPANJA/ Atletico mban në skuadër futbollistin i cili nuk luan prej 4 vitesh dhe kërkon…

Delo.autor

Smalling zbulon fjalimin e Mourinho-s që inspiroi përmbysjen e madhe në derbi

Sadik.Autor

Leave a Comment