Futboll Premier League Sport

E BUJSHME/ Presidenti i Chelseat, Abramovich bëhet negociator i bisedimeve të paqes Rusi-Ukrainë

Milioneri i famshëm rus dhe pronari i Çelsit në të njëjtën kohë, Roman Abramoviç, ka pranuar kërkesën e Ukrainës për të asistuar në ruajtjen e paqes midis dy shteteve.

Sipas medias izraelite, “The Jerusalem Post”, Abramoviç ndodhet në Bjellorusi për t’i ardhur në ndihmë Ukrainës për sa i përket dialogut që do të zhvillojnë me Rusinë.

Para disa ditësh ai dha dorëheqjen nga roli drejtues i Çelsit për shkak të kësaj lufte dhe duket se duke u bërë pjesë i marrëveshjes për paqen, mund ta rikthejë sërish atë në krye të klubit anglez.

Related posts

STATISTIKAT/ Barcelona skuadra që shpenzon më shumë. UEFA publikon humbjet milionere të klubeve

Delo.autor

Pato, idhulli i tifozave të Milanit dhe ‘arratisja’ për shkak të dëmtimeve

Q.Autor

PAS GOLIT QË ÇMENDI BOTËN/ Leo Messi poston FOTON e veçantë me…

Delo.autor

Leave a Comment