Futboll Sport

ZYRTARE/ Fatale humbja në derbi, ish-futbollisti i Interit nuk është më trajner i skuadrës së…

Ish-lojtari i Interit, Kristian Kili Gonzalez nuk është më trajner i skuadrës së Rozarios, e cila militon në elitën e futbollit argjentinas.

Fatale për teknikun argjentinas ishte humbja në derbin ndaj Njus Olld Bojs në Kupën e Ligës me rezultatin minimal 0-1.

Ish-mesfushori i Interit dhe i Valencias, ishte pjesë e Rozarios si trajner që nga 1 korriku i vitit 2020 teksa qëndroi në pankinë për 68 ndeshje.

Më parë 47-vjeçari ka qenë “timonier” edhe i skuadrës së dytë të Rozarios.

 

Related posts

XHOKOVIÇ HUMBET GJYQIN/ Tenisti i thotë “mirupafshim” Australian Open-it

Delo.autor

Roben: Transferimi te Bajern, vendimi më i mirë në karrierën time!

Isa.Autor

Gatusso i zhgënjyer, pranon që Milani gaboi ndaj Arsenalit

Q.Autor

Leave a Comment