PAMJET/ Nuk keni parë kurrë një video më të bukur se kjo, qeni feston për dy golat e ekipit të tij

Fluminense ka fituar për herë të 32-të kampionatin shtetëror të Rio de Zhaneiros.

Të shtunën, ata barazuan 1-1 me Flamengon që i dha atyre një fitore të përgjithshme 3-1.

Gabriel Barbosa kishte kaluar Flamengon në avantazh 1-0 të shtunën, por barazimi i gjermanit Cano pak para pjesës së parë riktheu epërsinë e Fluminense me dy gola.

Cano humbi një penallti në pjesën e dytë për të vulosur një fitore në ndeshjen e dytë, por barazimi 1-1 ishte i mjaftueshëm që Fluminense të fitonte titullin e parë shtetëror që nga viti 2012.

Cano ishte heroi javën e kaluar, duke i shënuar të dy golat gjatë fitores 2-0 në ndeshjen e parë.

Dhe nuk ishte askush më i lumtur me fitoren e tyre në ndeshjen e parë sesa një qen mbështetës i Fluminense.

Kjo sepse një qen është bërë viral për festimin e dy golave ​​në ndeshjen e parë.

Qeni, i cili mund të shihet i ulur para televizorit i veshur me një fanellë të Fluminense, sillet njësoj si një tifoz i zakonshëm, ndërsa ngrihet i emocionuar ndërsa ekipi sulmon për të shënuar përpara se të leh egërsisht në festë kur topi shkon brenda.

Kur hyn i dyti, qeni rrotullohet disa herë nga gëzimi përpara se të afrohet pranë televizorit për të festuar me golashënuesin.