Futboll Gossip Sport

“ZJARRI” I RI “TIKI-TAKA”/ Modelja Gonzales merr vëmendjen në Itali: Idhulli im është Messi

Brenda Gonzalez është fytyra e re e emisionit të njohur sportiv Tiki Taka në Itali, në një formë më të mirë se kurrë. Mis Argjentina në vitin 2013 u rrit me një dashuri shumë të fortë për sportin dhe si fëmijë ajo ushtrua me patinazh dhe volejboll.

Tani ajo bën boks për të stërvitur pjesën e sipërme të trupit, shkon të paktën 3 herë në javë në palestër, pa harruar kërcimin me taka të larta, e domosdoshme për në studiot televizive ku ajo shfaqet kryesisht për sportin.

Gonzales pohon se idhulli i saj është Lionel Messi, madje ka zbuluar se ajo është nga e njëjta lagje në Rosario të Argjentinës ku ka lindur edhe ylli i futbollit botëror. Modelja thotë se ndihet shumë mirë në Milano, por pa përcaktuar se për kë skuadër bën tifo.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Ajo do të ishte e kënaqur që titulli në Serie A të mbetej në këtë qytet, në mënyrë që kishte fatin të shikonte në rrugët e qytetit festën e njërës prej tifozërisë duke festuar. Kuqezi apo zikaltër, për Brenda Gonzales nuk ka rëndësi për momentin, ajo po shijon momentin e saj në Milano.

Related posts

“KOMBËTARJA I RIKTHEU DINJITETIN KOMBIT TONË”/ Veterani Buffon vë bast: Do i kalojmë të gjitha pritshmëritë

Delo.autor

MOVIOLA E KUKËSI-PARTIZANI/ Arbitri nuk ka nevojë për VAR-in, dyshime për pozicionin e Carës (VIDEO)

Delo.autor

NË SPANJË JANË TË SIGURTË/ Guardiola projekton RIKTHIMIN tek BARCELONA

Isa.Autor

Leave a Comment