Futboll Sport

I VODHËN MEDALIEN E TITULLIT KAMPION/ Liga e Serisë A “qetëson” Piolin: Mister, ditën e sotme…

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur ditën e djeshme në Rexhio-Emilia, pasi Milani ngriti në qiellin e stadiumit “MAPEI”, titullin kampion që i mungonte prej 11 vitesh, ku kuqezinjtë triumfuan ndaj Sasuolos me rezultatin 0-3 me dygolëshin e Zhirusë dhe Kesisë.

Trajnerit Stefano Piolit i kanë vjedhur medaljen si fitues të kampionatit gjatë festimeve me tifozët ku i bëri dhe një apel për t’ia rikthyer sepse vetëm atë kishte.

Nuk vonoi dhe përgjigja e Ligës së Serisë A, ku me anë të një postimi në profilin e saj të rrjetit social “Twitter” shkruajtën që do t’ia jepnin një të re gjatë ditës së sotme:

“Mister Pioli, medaljen do të ta japim një të re nesër (sot).”, ishte postimi i Ligës së Serisë A.

Related posts

PRITET TË FTOHET NGA ARGJENTINA/ Aguero insiston: Nuk kam thënë kurrë që “Topin e Artë” nuk e meriton…

Delo.autor

LIVE/ Po luhet ndeshja Laçi- Beer Sheva, mbyllet pjesa e parë. Rezultati 1-0

Delo.autor

‘Gabimi’ i lojtarit në rrjetet sociale, zbulon transferimin e ri të Milanit (FOTO)

Q.Autor

Leave a Comment