Futboll Sport

“IBRA SILLET SI FËMIJË, DERBIN E HUMBI…”/ Pasi trazoi rrjetin Calhanoglu “kafshon gjuhën”

Në një intervistë për Tivibu Spor, Hakan Calhanoglu lëshoi deklarata të forta, nga Ibrahimovic te trajneri Simone Inzaghi, mesfushori turk kishte një përgjigje për të gjithë: “Ibra nuk është 18-vjeç, është një burrë 40-vjeçarë, unë nuk do bëja kurrë gjestet që bën ai. Këtë vit praktikisht nuk ka luajtur fare, nuk ka kontribuar në titullin e Milan. Atij i pëlqen të jetë në qendër të vëmendjes, por nuk më intereson. Ka shkruar keq për mua në librin e tij, ishte i detyruar të shkruante ato gjëra pasi në të kundërt nuk do lexohej. Nuk ka ndërmend ti përgjigjem”, u shpreh Calhanoglu për Ibrahimovic duke u ndalur më pas te derbi i humbur përballë Milan, ndeshje që praktikisht vendosi fatet e titullit kampion:

“Inter është shumë i fortë se Milan por ajo ndeshje ndryshojë në minutën e 75-të, ndryshoi pasi u zëvendësuam unë dhe Perisic. Atë ndeshje e humbi trajneri”, u shpreh ndër të tjera Calhanoglo.

Pasi kjo intervistë bëri xhiron në rrjet, mesfushori turk ka bërë prapaktheu duke theksuar se fjalët e tij ishin keq interpretuar: “Qartësisht disa nga fjalët e mia janë keqinterpretuar, nuk kam kritikuar kurrë asnjë trajner, aq më pak mister Inzaghi që e konsiderojë një trajner të madh dhe që më kërkoi me insistim tek Inter dhe më dha besim. Nëse unë dhe shokët e mi kemi bërë një sezon të madh duke fituar dy trofe kjo ka qenë për mëritë të trajnerit”, u shpreh Calhanoglu.

Related posts

PAS HUMBJES NDAJ NEWCASTLE/ Guardiola: Ndodhi përsëri e njëjta gjë, “lufta” për…

Delo.autor

I MERITON MILIONAT/ Portieri më i shtrenjtë në histori, ALISSON bën pritjen e vitit (VIDEO)

Isa.Autor

“TRADHËTAR, DEZERTOR”/ Rrahmani u përgjigjet me qetësi ofendimeve të disa tifozëve të Kosovës

Delo.autor

Leave a Comment