Futboll Sport

“E 5-TA NË BOTË”/ Luiza Gega flet për arritjen historike në Amerikë: Jam kaq e lumtur!

Luiza Gega arriti sot një rezultat historik për atletikën shqiptare në Botërorin e Amerikës, një detaj që e ka emocinuar shumë sportisten.

Në rrjetet sociale 33-vjeçarja ka shprehur edhe emocionet duke qenë se vendosi edhe rekord kombëtar.

“E 5-ta në botë, rekord i ri kombëtar me kohën 9 minuta, 10 sekonda dhe 04 të qintat.

Kjo foto thotë çdo gjë, jam kaq e lumtur,”-shkruan shkurtimisht atletja e cila më pas bën edhe një sërë falenderimesh për personat që e kanë ndihmuar në këtë arritje, përfshirë edhe trajnerin Selman Stërmasi.

Related posts

INTERES PËR SULMUESIN ANGLEZ/ Gianfranco Zola: Ai është një lojtar interesant, jo vetëm për…

Isa.Autor

HYSAJ ME PARAMETËR ZERO/ Mbrojtësi i Kombëtares gjurmohet nga 3 klube “big”

Delo.autor

U BLE 80 MILIONË EURO/ Por humbi rastin e pabesueshëm. Trajneri Arteta nuk i besoi syve (VIDEO)

Delo.autor

Leave a Comment