VIDEO/ Xherdan Shaqiri i papërmbajtshëm, gol dhe asist me fanellën e Çikagos

Xherdan Shaqiri është shfaqur i papërmbajtshëm mbrëmjen e djeshme me fanellën e Çikago Fajërit teksa ka realizuar gol dhe ka dhuruar një asist në fitoren e skuadrës së tij.

Në ndeshjen ndaj Vankuverit në transfertë Çikago arriti të merrte një sukses 1-3 me sulmuesin me origjinë shqiptare, Shaqirin, i cili fillimisht shënoi në minutën e 13′ duke u ç’markuar nga mbrojtja kundërshtare dhe arriti të realizonte një gol mjaft të bukur dhe më pas dha asistin e golit të tretë në minutën e 90′.

Deri më tani në këtë sezon me fanellën e Çikagos, Shaqiri është aktivizuar në MLS në 18 ndeshje duke realizuar 4 gola dhe duke asistuar 9 herë.