Futboll Seria A Sport

“I TRETI MË I MIRË NË HISTORI KA VDEKUR”/ Mediat argjentinase provokojnë Brazilin pas ndarjes nga jeta të Pelesë

Ndarja nga jeta e Pelesë është komentuar ndryshe në mediat argjentinase, të cilat kanë zgjedhur që të provokojnë rivalët e Brazilit.

Në një transmetim live, një kanal shkruan: “Lamtumirë Pele, i treti më i mirë në histori ka vdekur”.

Kështu ato nënkuptojnë se përpara brazilianit qëndrojnë Mesi dhe Maradona.

Kjo gjë duket se nuk ka lënë një shije të mirë në Brazil, ku e cilësojnë si një mungesë respekti.

Related posts

Pak çaste përpara finales Francë-Kroaci, ja me kë është tifoz boksieri shqiptar

Isa.Autor

Carlo Ançeloti bën “lëmsh” Europën/ Italiani kërkon portierin e Real-it dhe PSG-së

Sadik.Autor

Formacionet zyrtare: Chelsea – Huddersfield

Sadik.Autor

Leave a Comment