Futboll Sport

“UNË DO TA FITOJ TOPIN E ARTË”/ Balotellit i vjen keq që u largua nga City

Balotelli mbërriti te Manchester City në moshën 20-vjeçare.

Ai konsiderohej padyshim i talentuar, por disiplina e zhgënjeu. Pas City, Balotelli luajti te Brescia, Sion dhe Adam Demispor, duke humbur vitet më të mira të karrierës së tij në klube të vogla.

Tani Mario është 32 vjeç dhe i vjen keq që mund të ishte shumë më i mirë:

“Nuk duhej të largohesha nga Man City në atë kohë. Gjatë gjithë këtyre viteve e kam parë City të rritet. Mund të isha bërë si Aguero. Nëse do të kisha mendësinë atëherë që kam tani, me siguri do të kisha fituar Topin e Artë.

Related posts

EUROPA LEAGUE/ Lukaku nuk fal, Havertz përgjigjet. VAR i heq penallti Interit (FOTO+VIDEO)

Delo.autor

Kapiteni i Belgjikës e pranon: Brazili është skuadra më e mirë e Botërorit

Isa.Autor

NDALET ME BARAZIM NGA FIORENTINA/ “Zonja e Vjetër” bën hapin e parë fals në Serie A

Delo.autor

Leave a Comment