Futboll Sport

“TË DASHURUAR”/ Xavi-Barça zgjasin “martesën”, por ka një kusht

Xavi-Barcelona duket një dashuri e përjetshme, të lindur për njëri-tjetrin. Pasi shkroi historinë si lojtar, Xavi po bën mirë edhe si trajner në klubin ku u rrit dhe u bë i famshëm. Që nga dita kur u ul në stol, Xavi i ka dhuruar Barçës dy trofe, Superkupën e Spanjës dhe titullin në La Liga. Palët duken të kënaqur me këtë bashkëpunim, për këtë arsye vendosën të zgjasin bashkëpunim. Me anë të një komunikate për mediat, klubi i Barcelonës njoftoi zgjatjen e kontratës me Xavi-n deri në 2025, me opsionin rinovimi edhe për një tjetër vit:

Sport

“Të dashuruar”, shkruan Sport në faqen e parë. Mediat kanë zbuluar edhe një detaj interesant në kontratën e re që Xavi firmosi. Rinovimi me një tjetër vit do të bëhet automatikisht nëse Xavi në këto dy vite sjell një tjetër trofe, La Liga ose Champions League.

Related posts

E BUJSHME NGA SPANJA/ Talenti Haaland do vetëm një skuadër, Dortmund kërkon 150 milionë euro nga klubi…

Delo.autor

CILËSOHEJ SI ZËVENDËSUESI I RONALDOS/ Ja pse ylli Hazard është transferimi më i dështuar në historinë e futbollit…

Delo.autor

BOTËRORI 2022/ Shqipëria rikthehet tek fitorja, sulmuesi Broja shkruan historinë ndaj Hungarisë

Delo.autor

Leave a Comment