Futboll Sport

SHQIPËRI-ISHUJT FAROE/ Në fanellë portretin e Adem, Ballist Morina futet në ‘Air Albania’

Shqipëri – Ishujt Faroe do luhet sot më 20:45 në “Air Albania”, për ndeshjen e fundit kualifikuese të Euro 2024 në grupin E.

Në stadium për këtë duel është edhe Ballist Morina, autori i dronit mbi stadiumin e Beogradit në ndeshjen e 14 tetorit 2014, çështje e cila u fitua në CAS 3-0 nga Shqipëria dhe me atë tri pikësh kuqezinjtë ia dolën të siguronin për herë një Europian, atë “Euro 2016”.

Të stampuar në fanellë, Morina ka imazhin e heroit Adem Jashari.

Related posts

JUVENTUS-ZENIT/ “Zonja e Vjetër” kërkon të sigurojë kualifikimin për në fazën tjetër (FORMACIONET ZYRTARE)

Delo.autor

IRRITOHET ANÇELOTI/ Serbët “profesionistë” vetëm për të vonuar lojën dhe…

Isa.Autor

Nainggolan zgjedh numrin që do të mbajë tek Inter

Sadik.Autor

Leave a Comment