BARAZIMI ME KROACINË/ Sylvinho: 5 minutëshi i fundit do mbahet mend gjatë, nëse Manaj do shënonte…

Shqipëria barazoi mes drithërimash në Hamburg, teksa sfida me Kroacinë u mbyll 2-2, në një sfidë mjaft emocionuese dhe të vuajtur nga lojtarët shqiptarë. Shqipëria merr 1 pikë dhe mbajmë “gjallë” shpresat e kualifikimit.

Pas ndeshjeve foli trajneri Sylvinho.

“Mendoj se kemi bërë ndeshje shumë të mirë. Me gjithë respektin për Kroacinë, që në 7-8 vitet e fundit kanë bërë pamje të shkëlqyer. 5 minuta i fundit do të mbetet në kujtesën e të gjithë botës. Mund të kishim mbyllur ndeshjen, pastaj pësuam 2 gola të shpejt, por ato 5 minuta do mbahen mend gjithmonë.

Do jetë ndeshje që do e mbajmë mend gjithë jetën. Kemi një grup të ri në dhomat e zhveshjes me të ardhme.

Mendoj se rezultati i vendosjes në fund është se po të ketë hyrë në vendin e Manaj është duke u folur ndryshe.

A e di si kompanihet pësimi i golave ​​shpejt? Ne mund të gjithë duke luajtur kështu lojësh. Kemi shumë lojtarë të rinj, Mitaj, Bajrami, Muçi, kemi shumë lojtarë të rinj që po marrin eksperi.