PËR TË VËNË DUART NË KOKË/ Futbollisti nuk shënon dot me portën e boshatisur (VIDEO)

Ndeshja e kampionatit belg Meshelen-Ostende ka regjistruar një nga befasitë më të mëdha të këtij sezoni.

Futbollisti vendas Aster Vranks nuk mundi të shënonte me portën e boshatisur në distancë farë të afërt. Në minutë e 67-ë pas një rrëmuje shoku i tij i skuadrës godet traversën. Vranksit i mbetej vetëm të shtynte topin me portën e boshatisur, por në mënyrë të çuditshme ai humbet kontrollin e trupit dhe nuk arrin ta godasë topin.

Ky rast i humbur i kushtoi shtrenjtë Meshelenit teksa humbi takimin me rezultatin 0-1.
Shumë fansa në rrjete sociale aludojnë se kjo mund të jetë një gafat më të mëdha të të gjitha kohërave në futboll.