Futboll Premier League

Formacionet zyrtare: Everton – Chelsea

Janë publikuar formacionet zyrtare për sfidën mes Evertonit dhe Chelseat.

Evertoni dhe Chelsean do të përballen në Goodison Park nga ora 13:30 në kuadër të xhiros së 19’të në Premierligë, shkruan Gazeta Express.

Dy trajnerët tashmë kanë publikuar formacionet për këtë sfidë. Antonio Conte para ndeshjes tha se i frikësohet shumë Wayne Rooney dhe se skuadra e tij duhet të kujdeset shumë për ishin e Manchester United.

Everton: Pickford, Kenny, Martina, Jagielka (C), Keane, Scheiderlin, Davies, Sigurdsson, Calvert-Lewin.

Chelsea: Courtois, Azpilicueta (C), Christensen, Rudiger, Moses, Kante, Bakayoko, Alonso, Willian, Hazard, Pedro.

Related posts

NATIONS LEAGUE/ Franca i merr vendin e parë Portugalisë, Suedia mposht Kroacinë

Delo.autor

Do të luajë apo jo Ramos në gjysmëfinale? UEFA merr vendimin

Sadik.Autor

Juventus 2:1 Hellas Verona, notat e lojtarëve

Sadik.Autor

Leave a Comment