Futboll Seria A

Formacionet zyrtare: Juventus – Genoa

Juventus do të mundohet të sigurojë një biletë për në gjysmëfinalen e kupës italiane.

Kampioni i Serie A do të mirëpres para shikuesve të vetë skuadrën e Genoas, të cilën e ka mposhtur në dy takimet e fundit.

Tashmë trajnerët e të dyja skaudrave kanë publikuar formacionet startuese, ku vërehen disa mungesa.

Juventusi do të paraqitet në fushë pa Gianluiggi Buffonin, Giorgio Chiellinin, Mario Mandzukicin dhe Gonzalo Higuain.

Te Genoa nuk mungon asnjë lojtar nga formacioni bazë i skuadrës.

Juventus: Szczesny; Lichtsteiner, Barzagli, Rugani, Asamoah; Marchisio, Bentancur, Sturaro; Douglas Costa, Dybala, Bernardeschi

Genoa: Lamanna, Gentiletti, Cofie, Centurion, Rossettini, Biraschi, Galabinov, Brlek, Lazovic, Omeonga dhe Laxalt

Related posts

Plumba dhe racizëm, rrëfimi rrëqethës i sulmuesit shqiptar: Stërvitesha me barkun bosh…

Sadik.Autor

Leverkusen tallet me portierin e Arsenal, ja kundërpërgjigja e Cech (VIDEO)

Isa.Autor

PARA NDESHJES CHAMPIONS/ Akuza të forta nga Holanda: Ju tregojmë lojtarin e 12-të në fushë për Real Madridin

Delo.autor

Leave a Comment