Futboll La Liga

(FOTO) Nga Figo tek Ronaldo, njihuni me 10 ‘tradhtarët’ që veshën fanellën e Realit dhe Barcelonës

Të shtunën në orën 13:00 e gjithë bota do të kthejë sytë nga “El Clasico”, përballja në “Santiago Bernabeu” mes Real Madridit dhe Barcelonës.

Kjo nuk është thjesht një ndeshje futbolli pasi prej vitesh këto janë dy “armiq” të përbetuar.

Gjatë viteve ka edhe futbollistë që kanë veshur fanellën e të dyja klubeve, duke e thyer rivalitetin e madh dhe duke u bërë të urryerit e tifozëve.

“Sportsmail” ka publikuar emrat e 10 “yjeve” më të mëdha që kanë veshur fanellën e të dyja klubeve

 

Luis Figo (Paraqitje me Barcelonës: 249) (Paraqitje me Real Madridin: 239)

Bernd Schuster (Paraqitje me Barcelonës: 238) (Paraqitje me Real Madridin: 86)

Ronaldo (Paraqitje për Barcelonën: 49) (Paraqitje për Real Madridin: 177)

Julen Lopetegui (Paraqitje me Barcelonën: 5) (Paraqitje me Real Madridin: 1)

Javier Saviola (Paraqitje me Barcelonën: 168) (Paraqitje me Real Madrid: 29)

Gheorghe Hagi (Paraqitje me Barcelonën: 51) (Paraqitje me Real Madridin: 84)

Samuel Eto’o (Paraqitje me Barcelonën: 199) (Paraqitje me Real Madrid: 6)

Luis Enrique (Paraqitje me Barcelonën: 300) (Paraqitje me Real Madridin: 213)

Michael Laudrup (Paraqitje për Barcelonën: 216) (Paraqitje për Real Madridin: 76)

 

Related posts

NATIONS LEAGUE/ Spanja shkatërron Ukrainën, Gjermania “shtanget” nga Zvicra

Delo.autor

A KA PASUR TENSION MES OLSI RAMËS DHE DAJËS? Reagon drejtori i Partizanit: E vërteta është që…

Delo.autor

RONALDO PARA PASQYRËS/ Portugezi shfaqet NUDO: Uaaaa, unë jam aq I BUKUR…

Isa.Autor

Leave a Comment