Futboll Seria A

Kupa e Italisë/ Inter përballet me Pordenonen, Spalletti risi në formacion

Sonte (e martë) Interi do të debutojë në Kupën e Italisë për sezonin 2017/18 dhe kundërshtari do të jetë Pordenone.

Skuadra nga Serie C është një skuadër e lehtë dhe Luciano Spalletti do t’i jep mundësi disa lojtarëve të rinj.

Por, pas barazimit ndaj Juventusit nuk pritet që Interi të nënvlerësojë kundërshtarin.

Friulianët duan të hyjnë në histori, por mundësia për t’u përballur me Milanin në çerekfinale do të jetë një motiv shtesë edhe për zikaltrit:

Formacionet e mundshme të Interit (4-2-3-1): Padelli; Nagatomo, Ranocchia, Skriniar, Dalbert; Vecino, Gagliardini; Cancelo, Brozovic, Karamoh; Eder.

Formacionet e mundshme të Pordenones (4-3-2-1): Perilli; Formiconi, Bassoli, Stefani, Nunzella; Lulli, Burrai, Misuraca; Berrettoni, Miguel Angel; Magnaghi.

Related posts

Musolli: 200 ndeshje? Dua të bëhem “Totti i Kukësit”

Sadik.Autor

DYERT PËR HYSAJN NUK JANË MBYLLUR/ Zbulohet plani i Interit për mbrojtësin shkodran

Delo.autor

SHAQIRI I JASHTËZAKONSHËM/ Liverpool mposht Fulham dhe merr kreun (VIDEO)

Isa.Autor

Leave a Comment