Futboll Ligue 1

Prapaskena/ PSG i bën ‘puçin’ Cavanit, gati oferta për Sanchez

Paris Saint-Germain është duke e përgatitur një ofertë prej 28 milionë euro për sulmuesin e Arsenalit, Alexis Sanchez.

Sipas ueb-sajtit britanik, Sanchez dëshiron të kalojë te Manchester City, e cila po ashtu pritet të bëjë ofertë për kilianin në janar, por se PSG shpreson se transferimi i tij mund të jetë i mundshëm dhe për këtë do ta shesë sulmuesin Edinson Cavani, për të krijuar hapësirë.

Sanchez, i cili në fund të sezonit mbetet pa kontratë në Arsenal, është lojtar që u intereson edhe Man Cityt edhe PSG-së, sepse mund të luajë në Ligë të Kampionëve.

Related posts

“TË LUASH PËR INTER ËSHTË NJË BEKIM”/ Rrëfehet Lukaku: Përvoja me “Djajtë e Kuq” është…

Delo.autor

Tite i jep fund rotacionit/ Zgjedh kapitenin e përhershëm të Brazilit, lojtarin që nuk e duan TIFOZËT

Isa.Autor

NDIZET MERKATO/ Javë vendimtare për MBAPPE, POGBA, MARIANO, KUADRADO…

Isa.Autor

Leave a Comment