Futboll La Liga

Ramos elozhe Ronaldos: Një sulmues si Cristiano nuk kemi parë kurrë më parë

Ramos ka lavdëruar Ronaldon, për të cilin thotë se tashmë është shndërruar në legjendë dhe në një ndër futbollistët më të mirë në histori të futbollit.

Në një intervistë për “Téléfoot”, Sergio Ramos ka folur vetëm fjalë të mira për pesë herë fituesin e Topit të Artë, Cristiano Ronaldon.

“Numri jonë shtatë është sulmues që nuk kemi parë ndonjëherë. Ronaldo tashmë është një legjendë dhe do të njihet si një ndër futbollistët më të mirë në histori të futbollit”, deklaroi Ramos.

Kapiteni i Los Blancos më tej shtoi se CR7 gëzon respekt nga gjithë lojtarët e Madridit.

“Ronaldo është lojtar me peshë në këtë ekip. Ai gëzon respektin e të gjithëve”.

Related posts

Atletico Madrid gati t’i japë 400,000 € në javë Griezmann për ta mbajtur larg Barça-s

Sadik.Autor

ZYRTARE: Barcelona jep lajmin e madh për Dembele

Q.Autor

U KUALIFIKUA NË CHAMPIONS/ Ylli i Barcelonës i habitur: S’është normale të kthehesh pas 9 muajsh, ishte…

Delo.autor

Leave a Comment