Futboll La Liga

Ronaldo zbulon fjalët që i tha djali i tij pasi fitoi ‘Topin e Artë’, e pabesueshme çfarë i ka thënë

Futbollisti portugez, Cristiano Ronaldo ka fituar për herë të pestë ‘Topin e Artë’.

Kësisoj Ronaldo u barazua me rivalin e tij, argjentinasin Lionel Messi që ka fituar po aq herë çmimin më prestigjioz individual për futbollistë.

Pasi mori këtë çmim Ronaldo e festoi atë me nënën e tij dhe djalin e madh Cristiano JR.

Ka qenë kapiteni i Portugalisë që ka zbuluar edhe fjalët që i tha i biri i tij pasi fitoi ‘Topin e Artë’.

“Cristiano JR më tha në vesh se do të bëhet një ditë më i mirë se unë”, tregoi Ronaldo.

“Ai më tha se do ta fitojë ‘Topin e Artë’ dhe kjo natyrisht që më bëri të lumtur”, tha portugezi.

I biri i tij ia kujton vetën pasi ka një dëshirë të madhe për të fituar.

“Cristiano Jr më kujton vetëm por këtë nuk e them pse është djali im. Dëshira e tij për të fituar është jashtëzakonisht e madhe”.

“Shpresoj që në familjen time të ketë gjithmonë njerëz që mbajnë lartë mbiemrin tonë dhe Cristiano JR mund t’ia dalë”, përfundoi Ronaldo.

Numri shtatë i Real Madrid shpesh herë publikon foto dhe video të djalit të tij teksa luan futboll.

Related posts

265 LËVIZJE PËR 400 MIJË DOLLARË/ FIFA publikon shifrat e merkatos në Shqipëri

Delo.autor

CHAMPIONS LEAGUE/ Del Bosque: Asnjë lojtar i Liverpool nuk do të ishte titullar te Real Madrid

Sadik.Autor

Lajm ‘BOMBË’ nga Anglia! Ja ekipi i ri i brazilianit Willian

Sadik.Autor

Leave a Comment