International

Shënoi super gol në shtesa, Gremio finalistja e parë në Kupën e Botës

Ekipi i Gremios ka kaluar në finale me një gol të shënuar pas kohës së rregullt nga Everton. Goli u shënua në minutën e 95’ ndërsa koha e rregullt u mbyll me barazimin 0-0. Ekipi brazilian do të presë fituesin e çiftit Al Xhazira-Real Madrid në finale.

Related posts

VIDEO/ Tmerr në Kuwait, shembet tribuna e stadiumit “Jaber Internation”. 27 të plagosur

Q.Autor

31 skuadra, 2 tabu dhe një mallkim… Të gjithë kundër Gjermanisë në Botëror

Q.Autor

(FOTO) Brazili është skuadra më e shtrenjtë e Kupës së Botës

Q.Autor

Leave a Comment