Bundesliga Futboll

(VIDEO) Bundesliga/ Dortmund kapërcen krizën, arrin fitoren e parë pas 8 ndeshjesh

Skuadra e Borussia Dortmund ka shënuar fitoren e parë pas tetë ndeshjeve në Bundesliga, duke mposhtur në udhëtim Mainzin me rezultat 0:2.

Borussia Dortmund ka shënuar fitore që në debutimin e trajnerit të ri Peter Stoger, duke mposhtu 0:2 Mainzin në udhëtim.

Në shtatë ndeshjet e fundit Dortmund kishte pësuar katër humbje dhe tre barazime.

Golat në fitoren e Dortmundit i shënuan qendërmbrojtësi grek, Sokratis në minutën e 55 dhe Kagawa në minutën e 89.

Pas kësaj fitoreje Dortmund ngritët në vendin e katërt më 25 pikë, 10 më pak se sa Bayern Munich në vendin e parë, por që ka një ndeshje më pak të zhvilluar.

 

Related posts

FLET PËR LARGIMIN E GRIEZMANN/ Simeone sqaron: Është shumë e vështirë të gjesh…

Delo.autor

U TRANSFERUA TEK SEVILLA/ Rakitic i bën ftesën e veçantë Messit dhe paralajmëron Bayernin

Delo.autor

CHAMPIONS/ Liverpool kualifikohet pa rrezikuar, Napoli pret biletën falë Milik

Delo.autor

Leave a Comment