Futboll La Liga

Barcelona kërkon ende përforcime, vihet në ndjekje të mesfushorit të Lazio

Lazio duhet të bëj kujdes, pasi Barcelona ka nisur presingun ndaj Luis Alberto. Ashtu si ka bërë të ditur “Mundo Deportivo”, në tribunën e stadiumit “Olimpico”, për të parë ndeshjen mes Lazio dhe Udinese ishte edhe drejtuesi “blaugrana” Robert Fernandez dhe një bashkëpunëtor i tij, për të ndjekur nga pranë mesfushorin e lindur në vitin 1992, i grumbulluar edhe nga kombëtarja spanjolle, i cili ka bërë një paraqitje të shkëlqyer në këtë fillim sezonin me fanellën bardhekaltër. Por Simone Inzaghi nuk e aktivizoi lojtarin në atë ndeshje, ndoshta i informuar nga kundër-spiunazhi, shton shtypi katalanas.

Luis Alberto ka një kontratë deri në vitin 2021 me Lazio. Në këtë sezon të Serie A, ai ka shënuar 7 gola në 21 ndeshje me kryeqytetasit…

Gjithsesi, ashtu si tregon gazeta katalanase intersimi i Barcelonës për Luis Alberto ka nisur prej tre muajsh dhe ai do të jetë një nga objektivat kryesorë për merkaton e verës së ardhshme. Flitet se ka pasur edhe një takim mes drejtuesve “blaugrana” dhe menaxherit të futbollistit. “Kërcënimi” i transferimit të tij në La Liga është më serioz se kurrë. Luis Alberto ka qenë pjesë e Barcelonës në sezonin 2012/13, ku luajtur 38 ndeshje me Barcelona “B” përpara se të huazohej te Sevilla. Barça kërkon ta rikthejë në shtëpi.

Related posts

U AFRUA ME BUJË TEK REAL MADRID/ Pas mungesës së gjatë, ja kur rikthehet Hazard në fushë

Delo.autor

Guardado: Po pregatisim “helmin” për Neymar: “FIFA dhe arbitrat ta ndalin!”

Isa.Autor

Lopetegui: Mund të zëvendësojë Ronaldon, Benzema nuk më surprizon!

bora.autor

Leave a Comment