Futboll Seria A

‘Bomba’ e madhe plas në fund, e konfirmon trajneri: Icardi tek Reali!

Momente dhe orë ankthi kanë pushtuar klubin e Interit të cilët i frikësohen një tradhtie në orët e fundit.

Të gjithë po përflasin një largim të mundshëm të Mauro Icardit drejt Realit që është treguar i gatshëm të paguajë klauzolën e lirimit me vlerë 110 milionë euro, shkruan e përditshmja spanjolle “AS”, raporton SYRI.net.

Së fundmi ka reaguar trajneri i Argjentinës, Jorge Sampaoli i cili ka dhënë detaje se Icardi është më pranë se kurrë transferimit në Madrid.

“Është një problem i mirë për të pasur aq shumë pasuri në ekipin kombëtar dhe se të gjithë po kalojnë një kohë të mirë. Kam folur me Icardi dhe i kam thënë e nëse ai është mirë fizikisht atëherë do të thirret. Tani mund të them që ai është më ranë se kurrë Real Madridit, “tha Sampaoli në aeroportin e Buenos Aires.

Gjithashtu është raportuar se gruaja dhe njëkohësisht agjentja e Icardit, Ëanda Nara ndodhet në Madrid ku po negocion të ardhmen e lojtarit.

Related posts

Roma nuk dorzohet kurrë shënon golin e katërt ndaj Liverpoolit

Sadik.Autor

SPEKULIMET PËR LËVIZJEN TEK “LOS BLANCOS”/ Hazard: Pas Anglisë dëshiroj…

Delo.autor

“INTERNATIONAL CHAMPIONS CUP”/ Liverpool mposhtet nga Dortmund në miqësore (VIDEO)

Delo.autor

Leave a Comment