Futboll Seria A

Padrejtësitë nga gjykimi në Itali, Lacion e mbron… Motër Paola

Pas shumë padrejtësive arbitrale në dëm të Lacios, kanë reaguar drejtuesit e tij, i pari Igli Tare, lojtarët dhe tifozët, por edhe njerëz të tjerë që e kanë në zemër këtë ekip.

Në faqet e “Corriere della Sera” publikohet edhe irritimi i Motër Paolas, i cila shprehet: “Ka mundësi që ndonjë skuadër që është poshtë Lacios duhet shtyrë për më lart, sepse në të kundërt rrezikon të ketë vështirësi të mëdha ekonomike.

Ajo që më habit është se pas gjithë këtyre skandaleve askush nuk merr masa. Por jam e bindur se se do ta mbajmë këtë pozicion përballë të gjithëve”.

Edhe presidenti Klaudio Lotito ka lëshuar akuza të forta në lidhje me gjykimin, që e ka penalizuar sistematikisht Lacion këtë sezon.

Related posts

E PAPRITUR/ Spalletti: Ja FAJTORI i humbjes së turpshme të Interit ndaj Parmës

Isa.Autor

KËRKOHET NGA SHUMË KLUBE/ Jadon Sancho i kthen përgjigje Chelseat, preferenca e tij mbetet ky ekip!

Delo.autor

ZËVENDËSIMI I GRIEZMANN I BËN PËRSHTYPJE DHE SIMEONES/ Reagimi i trajnerit të Atleticos bën xhiro në rrjet (VIDEO)

Delo.autor

Leave a Comment