Futboll La Liga

‘Copa Del Rey’/ Reali prek kualifikimin, fiton bindshëm ndaj Numancias (VIDEO)

Real Madridi ka triumfuar 3:0 kundër Numancias në udhëtim, ndeshja e kthimit do të zhvillohet në “Santiago Bernabeu” javën e ardhshme.

Reali e ka fituar betejën e parë kundër Numancias. Los Blancos triumfuan me rezultat 0:2.

Gareth Bale shënoi golin e parë në minutën 35’të nga pika e bardhë. Po ashtu nga penaltia, Isco shënoi për rezultatin 0:2 (89’), kurse për rezultatin përfundimtar shënoi Borja Mayoral (90’).

Vendasit luajtën me një lojtar më pak nga minuta e 60’të pasi Pape Diamanka mori të dytin të verdhë në ndeshje, për t’u përjashtuar me të kuq.

Pas fitores 3:0 në udhëtim, të besuarit e Zinedine Zidane janë me një këmbë në çerekfinale të Copa del Rey.

Sfida e kthimit zhvillohet në Bernabeu javën e ardhshme.