Futboll La Liga

(FOTO) Transferimi i Coutinhos në Barcelonë, zbulohen strategjitë e Valverdes në formacion

Me ardhjen e Coutinhos, Barcelona është bërë skuadër dukshëm më e fortë – ndërsa Valverde tani ka më shumë mundësi zgjedhje.

Philipp Coutinho u transferua gjatë ditës së djeshme në Barcelonë nga Liverpooli për 160 milionë euro dhe pritet të debutojë të enjten në Copa del Rey kundër Celta Vgios, raporton Marca.

Valverde është i lumtur me këtë transferim pasi Coutinho pa problem mund të luajë në tri pozicione që mund t’i shihni në fotot e më poshtë, ndërsa Dembele është ai që mund të mbetet më gjatë jashtë fushe për t’i lënë vendin brazilianit, nuk përjashtohen edhe Iniesta e Rakitic. 

Related posts

NGA ALISSON TEK SALAH/ Ja formacioni i “yjeve” të ka larguar Roma

Delo.autor

“PEDERAST, TË Q**SHA NËNËN”/ Ja prapaskenat e sherrit të legjendës Gerard me ish-sulmuesin

Delo.autor

Ronaldo kërkon 50 mln euro në sezon, kontratë të përjetshme me Real Madrid

Q.Autor

Leave a Comment