Futboll Premier League

Guardiola me sytë nga mesfushori 18-vjeçar i Lille-s

Edhe pse skuadra e Pep Guardiolës është në vendin e parë me 15 pikë e shkëputur nga vendi I dytë sërish po tenton të marrë në skuadrë lojtarë gjatë merkatos së Janarit.

Sipas raportimet të fundit të tabloidit, “THE SUN” skuadra e Manchester Cityt është vënë në ndekje të mesfushorit 18-vjeccarë të Lille-s Boubakary Soumare.

Kryesuesit e Premier League janë të gatshëm ta lënë të lirë në fund të sezonit mesfushorin Yaya Toure. Gjithashtu nga skuadra e “qytetarëve” mund të largohet dhe mesfushori Brazilian Fernandinho që I mbaron kontrata në fund të këtij sezoni.

Guardiola është në kërkim të një mesfushori të ri dhe të talentuar dhe ky do të ishtë rasti ideal për mesfushen e Manchester Cityt.

Related posts

Në Itali çmimi i Fair Play do të quhet Davide Astori

Sadik.Autor

Roma gjen zëvendësuesin e Alissonit në Ligue 1, gati oferta…

Sadik.Autor

Ofertat e shumta ndaj Mkhitaryan, vjen reagimi i Mourinhos

Q.Autor

Leave a Comment