Futboll La Liga

Valencia – Real, notat e lojtarëve. Ronaldo më i miri

Ronaldo është vlerësuar si më i miri në fitoren e Realit prej 4:1 kundër Valencias.

Fitore për moral, për të rritur vetëbesimin dhe për të ngritur kokën lartë, kështu konsiderohet kjo e Los Blancos në Mestalla.

Pas eliminimit nga Leganes nga Copa del Rey, Real Madridi ka reaguar duke marrë pikët e plota në kuadër të La Ligas në një stadium të vështirë siç është Mestalla, duke e mposhtur 4:1 Valencian.

Cristiano Ronaldo shënoi dy gola nga penaltia në këtë ndeshje 16’ dhe 38’, duke u vlerësuar si më i miri, ndërsa dy të tjerët i realizuan Marcelo në minutën e 84’ dhe Kroos në 90’. Golin e nderit për vendasit e shënoi Santi Mina në minutën e 58’.