Futboll La Liga

Akuzohet për rrëmbim personi me armë dhe vjedhje, arrestohet mbrojtësi

Mbrojtësi i Vijarealit, Ruben Semedu, u arrestua ditën e sotme nga policia e Valencias i akuzuar për rrembim personi nën përdorimin e armëve të zjarrit dhe për vjedhje.

Lajmi është bërë publik nga mediat spanjolle, të cilat tregojnë se Semedo mori peng një person me ndihmën e disa miqve të tjerë dhe më pas e çoi në banesën e tij në Betera për ta keqtrajtuar në mënyrë barbare.

23-vjeçari e lidhi dhe e rrahu atë, ndërsa në fillim qëlluan dy herë me armë të ta trembur viktimën me qëllimi që ai t’u dorëzonte çelësat e shtëpisë dhe adresën, të cilën më pas e grabiten. Semedo dhe kushëriri i tij u njohën nga viktima dhe tani pritet të dalin përpara trupit gjykuese për të mësuar dënimin.

Semedo2

Ky nuk është incidenti i parë i dhunshëm për mbrojtësin, ai ka sulmuar më parë një burrë me shishe, si dhe ka kërcënuar me armë dikë në një klub.

Related posts

“A ËSHTË ME TË VËRTETË NJË YLL?” Portieri Courtois “fundos” sulmuesin e Manchester United

Delo.autor

Rafinha i thotë “Ciao”, por tek INTERI ka një emër që sjell ENTUZIAZËM

Isa.Autor

NË PRAG TË SFIDËS CHAMPIONS NDAJ “DJAJVE TË KUQ”/ Valverde trembet: Ata kan diçka speciale në…

Delo.autor

Leave a Comment